Koperty kurierskie

Są to opakowania wykonane z elastycznej folii LDPE. Koperty kurierskie wyposażone są w paski z klejem, które zapewniają produktom bezpieczeństwo i nienaruszalność. Zawartość opakowania nie wpadnie w niepowołane ręce bez widocznego naruszenia koperty. W momencie przechodzenia paczki przez kolejne punkty logistyczne nadawca może być spokojny, że nikt nie sprawdzi zawartości jego paczki. Pasek z klejem w który są wyposażone foliopaki kurierskie ochronią wrażliwą korespondencję znajdującą się wewnątrz opakowania. Natomiast w przypadku innych kopert istnieje wiele możliwości, kiedy można dostać się do jej wnętrza nie wzbudzając przy tym podejrzeń odbiorcy. Taka koperta zdecydowanie nie jest bezpieczna, jeśli jej zawartością są prywatne dokumenty lub wrażliwa korespondencja.

Koperty kurierskie są obecnie jednym z najczęściej wybieranych opcji opakowań dla swoich towarów. Można w nie zapakować zdecydowanie wszystko. W odróżnieniu od opakowań kartonowych koperta kurierska nie ulegnie zniszczeniu w transporcie i dotrze do klienta w dobrym stanie. Opakowanie kartonowe natomiast może ulec zgnieceniu i odbiorca otrzyma mało estetycznie opakowany produkt. Stawia to sprzedawcę w złym świetle.

Wielką zaletą kopert kurierskich jest również wiele możliwości zastosowania. Po takie rozwiązania sięgają bardzo chętnie również i osoby prywatne, które od czasu do czasu potrzebują nadać jakiś przedmiot bądź dokument. Koperty kurierskie sprawdzają się w każdej branży wysyłkowej.

Koperty kurierskie są używane przez przedstawicieli wielu branż. Cieszą się one dużą popularnością ze względu na szereg zalet:

Koperty kurierskie – zalety:

Koperty kurierskie z nadrukiem

Ponieważ większość obecnie firm prowadzi sprzedaż wysyłkową przedsiębiorcy szukają alternatywnych rozwiązań, które wyróżnią ich na rynku i sprawią, że ich firma i produkt będą bardziej zauważone i docenione. Coraz popularniejsze stają się – koperty kurierskie z nadrukiem oraz w kolorze. Producenci opakowań foliowych oferują w tym zakresie szereg możliwości, dzięki którym każdy sprzedający znajdzie rozwiązanie dla siebie. Najczęściej producenci, którzy prowadzą sprzedaż wysyłkową na opakowaniach umieszczają  loga swoich firm oraz grafiki, które kojarzyć się mogą z branżą jakiej dotyczy działalność firmy. Jest to świetny zabieg reklamowy, ponieważ w zasadzie nie wymaga nakładu finansowego, a z całą pewnością pomaga w zbudowaniu pozytywnej opinii wśród klientów. Większość osób przywiązuje dużą uwagę do względów estetycznych i otrzymując ładnie zapakowany produkt przekonuje się do podjęcia dłuższej współpracy z daną firmą. Schludne opakowania z pewnością będą wielkim atutem danej firmy.

Producenci opakowań foliowych dostosowują się do potrzeb swoich klientów. Obecnie można zamówić koperty kurierskie w indywidualnym rozmiarze, kolorze oraz wzorze. Dzięki temu sklepy internetowe mają szeroki wybór rozwiązań, które mogą zastosować w swoich biznesach. Koperty kurierskie są prostym produktem, który nie wymaga dużych nakładów finansowych. Są bezproblemowe w wysyłce.

Koperty kurierskie
do paczkomatów

Obecnie coraz większą popularność zdobywa wysyłka towarów za pośrednictwem paczkomatów. Jest to wygodna forma zarówno dla adresatów jak i odbiorców. W przypadku tego typu wysyłek przedsiębiorcy poszukują idealnych rozwiązań pod kątem pakowania przesyłki.

Do wysyłania paczek za pośrednictwem paczkomatu idealnie sprawdzają się koperty kurierskie foliowe, które obecnie królują na rynku opakowań. Idealnie sprawdzają się przy tego typu wysyłce, ponieważ są elastyczne i dopasowują się do kształtu przedmiotu. Bez problemu mieszczą się również w skrytkach paczkomatu, czego nie można powiedzieć o innego typu opakowaniach, np. kartonowych.

Koperty kurierskie
dla branży e-commerce

Branża e-commerce jest stosunkowo młodą gałęzią gospodarki, jednak stale prężnie rozwijającą się. Co roku rzesza osób, które chętnie korzystają z zakupów internetowych wzrasta. Przybywa również sklepów, które idąc za potrzebami swoich klientów wprowadzają do oferty sprzedaż internetową. Chcąc oferować bezpieczną i bezproblemową wysyłkę swoich towarów poszukują oni idealnych rozwiązań w kwestii opakowań. Zdecydowanie najlepiej w tej kwestii sprawdzają się koperty kurierskie, które można zastosować praktycznie w każdej branży. Dopasowują się one do kształtu produktu, są elastyczne i są zdecydowanie mniej problemowe niż np. opakowania wykonane z kartonu.

Koperty kurierskie do wysyłki dokumentów oraz korespondencji wrażliwej

Koperty kurierskie są bardzo popularne w przypadku wysyłania dokumentów oraz korespondencji wrażliwej, tj. takiej która zawiera poufne informacje oraz nasze dane osobiste. Tego typu opakowanie jest jak najbardziej bezpieczne, ponieważ gwarantuje pełna anonimowość i prywatność. Żadna niepowołana osoba nie dostanie się do wnętrza paczki bez widocznych jej uszkodzeń. Koperty kurierskie są zaopatrzone w wygodne paski z klejem dzięki, którym umieszczone wewnątrz dokumenty lub korespondencja będą niewidoczne dla innych osób.